Profilis
Apibūdinamas kaip vienas ryškiausių nūdienos Lietuvos dirigentų, Modestas Pitrėnas (g. 1974) tarptautinėje klasikinės muzikos scenoje debiutavo diriguodamas W. A. Mozarto „Užburtosios fleitos“ spektakliams Kelno operos teatre, vėliau vadovavo pastatymams Suomijos nacionalinėje operoje, Varšuvos Didžiajame teatre, Diuseldorfo „Deutsche Oper am Rhein“, Vokietijos valstybiniame operos teatre Berlyne, Aalto teatre Esene, Štutgarto operos, Maskvos Didžiajame ir Bazelio teatruose. 2014 m. jis vadovavo ir dirigavo R. Wagnerio operos „Riencis“ pastatymui Latvijos nacionalinėje operoje (rež. Kirsten Delhom), kuris atvėrė „Rygos – Europos kultūros sostinės“ kultūrinių renginių programą ir tapo vienu ryškiausių jos akcentų.
Nuolat kviečiamas bendradarbiauti su įvairių šalių simfoniniais orkestrais ir operos teatrais, dirigentas taip pat sėkmingai tęsia karjerą kaip įvairių Lietuvos ir užsienio kolektyvų meno vadovas bei vyriausiasis dirigentas. 2006–2011 m. – Kauno simfoninio orkestro, o 2009–2014 m. Latvijos nacionalinės operos vyr. dirigentas, nuo 2015 m. yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, perėmęs šį atsakingą postą iš savo buvusio dėstytojo prof. Juozo Domarko. Šias pareigas nuo 2018–2019 m. sezono maestro derina vyriausiojo dirigento pareigomis Sankt Galeno (Šveicarija) operos teatre.
M. Pitrėnas studijavo chorinį ir operinį dirigavimą Zalcburgo Mozarteume (prof. Walterio Hageno-Grollio ir Prof. Karlo Kamperio klasėse), chorinio ir orkestro dirigavimo magistro bei meno licenciato studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Liongino Abariaus ir prof. Juozo Domarko klasėse). Tarp daugelio kitų dirigentų konkursų, 2003 m. VII G. Fitelbergo konkurse Katovicuose (Lenkija) M. Pitrėnas laimėjo I premiją, aukso medalį ir specialų Silezijos filharmonijos orkestro prizą. Nuo tų pačių metų jis yra LMTA Dirigavimo katedros docentas (nuo 2015 m. keletą metų taip pat dirbo dirigavimo katedros vedėju), kviečiamas dalyvauti tarptautinių konkursų žiuri veikloje.
Maestro yra įrašęs daugiau kaip 15 chorinės ir simfoninės muzikos kompaktinių plokštelių. Už klasikinės ir šiuolaikinės muzikos interpretacijas M. Pitrėnui paskirtas aukščiausias Lietuvos apdovanojimas – Nacionalinė kultūros ir meno premija (2012). Už indėlį į Latvijos muzikinę kultūrą maestro yra pelnęs Latvijos muzikos apdovanojimų, jam įteiktas valstybinis apdovanojimas – Latvijos Pripažinimo kryžius. Tarp kitų svarbių dirigento pelnytų apdovanojimų – Baltijos Asamblėjos meno premija (2015) ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius (2019).
„Eglė žalčių karalienė“: žinomiausią pajūrio meilės istoriją pasakos Anna Chekmarova ir Yan Malaki
Pirmą ir vienintelį kartą Lietuvoje rodomas choreografo Martyno Rimeikio spektaklis „Akli žodžiai“
Pirmą kartą Lietuvoje – vieno žymiausių jaunųjų lenkų choreografų Roberto Bondaros „Pasiimk mane kartu“
RĖMĖJAI
© 2020 Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.
Visos teisės saugomos įstatymų