Renginys Pasaulinei operos dienai 
Kviečiame švęsti Pasaulinę operos dieną, šįkart siūlydami pažvelgti giliau į patį operos fenomeną. Spalio 25-ąją minima Operos diena buvo pradėta švęsti 2019 metais. Jai buvo pasirinkta data, kai gimė du iškilūs kompozitoriai, visame pasaulyje atpažįstami kaip populiariausios operos ir operetės kūrėjai – Georges’as Bizet ir Johannas Straussas jaunesnysis. Šventės sumanytojų (Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos operos asociacijų) išsikeltas tikslas – palaikyti pozityvų operos įvaizdį ir vertę šiuolaikiniame pasaulyje, populiarinti šį žanrą visuomenėse, kuriose tarpsta ne tik įvairovė, bet ir universalios, bendražmogiškos vertybės, tokios kaip laisvė ir tolerancija. Operose be žodžių suvokiama muzikos kalba pasakojamos istorijos byloja ne tik apie kiekvienam žmogui svarbias vertybes, bet ir perteikia stiprias emocijas, peržengiančias kalbos barjerus, susiejančias skirtingų kultūrų, pomėgių ar išsilavinimo žmones.
Postūmį šiųmečiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro organizuojam renginiui davė asociacijos „Opera Europa“, kuriai priklauso ir KVMT, pasiūlyta tema „Išpakuokime operą“ (Unboxing Opera). Šiandien internete apstu vaizdo įrašų, kuriuose prieš kameras išpakuojami įvairūs daiktai. Šį procesą dažnai lydi susijaudinimas ir džiaugsmas, pakuotės viduje atradus kažką geidžiamo ir naujo. Nors opera toli gražu nėra produktas, kurį galima išsitraukti iš dėžės ir vikriai sunarstyti, kad imtų veikti, vis dėlto galime mėginti ją „išpakuoti“ – pasigilinti į tikrąjį jos turinį, pasiaiškinti, iš kokių sudedamųjų dalių ji susideda ir kaip tos dalys funkcionuoja sąveikaudamos tarpusavyje, galų gale pasidalyti naujų dalykų atradimo jauduliu ir džiaugsmu tiek su realia, tiek su virtualia auditorija. Ne paslaptis ir tai, jog operos žanrą kausto tam tikra elitiškumo aureolė, vyrauja nuomonė, kad jai suprasti reikia ypatingo pasirengimo, o operos teatruose būtina laikytis tam tikro aprangos ir elgesio kodekso. Tad operos „išpakavimas“ gali reikšti ir kvietimą išlaisvinti ją iš griežtų vietos ir etiketo reikalavimų, ginčyti, trinti, keisti tradiciškai nusistovėjusias žanro ribas ar priimtas taisykles.
Atsiliepdami į pasiūlytą temą, šiemet rengiame diskusiją-koncertą „Žvelk giliau!“. Renginyje skirtingus požiūrius į operos meną pateiks filosofas ir rašytojas Arvydas Juozaitis, KVMT vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis ir vyriausiasis chormeisteris Vladimiras Konstantinovas, o ištraukas iš gerai ir mažiau žinomų operų atliks KVMT solistai Beata Ignatavičiūtė, Rita Petrauskaitė, Aurimas Raulinavičius, Mindaugas Rojus ir Vilius Trakys. Diskusiją moderuos ir koncerto programą pristatys muzikologė Dr. Danutė Petrauskaitė, o solistams akompanuos koncertmeiserė Loreta Piaseckienė.
Tad išpakuokime operą drauge, atverkime savo protus ir širdis naujoms operos patirtims!
MUZIKINĖ PROGRAMA
Antonín DVOŘÁK – Undinės daina mėnuliui iš operos „Undinė“ I v.
Solistė Rita Petrauskaitė
Gaetano DONIZETTI – Mari ir Sulpicijaus duetas iš operos „Pulko duktė“ I v.
Solistai: Rita Petrauskaitė, Vilius Trakys
Wolfgang Amadeus MOZART – Kvartetas „Non ti fidar, o misera“ iš operos „Don Žuanas“ I v.
Solistai: Beata Ignatavičiūtė, Rita Petrauskaitė, Aurimas Raulinavičius, Mindaugas Rojus
Wolfgang Amadeus MOZART – Donos Elvyros arija „Ah! fuggi il traditor!“ iš operos „Don Žuanas“ I v.
Solistė Beata Ignatavičiūtė
Borys LYATOSHINSKY – Miroslavos ariozo iš operos „Aukso žiedas“ II v.
Solistė Rita Petrauskaitė
Ruggero LEONCAVALLO – Tonijo arija „Si può? Signore!“ iš operos „Pajacai“ prologo
Solistas Mindaugas Rojus